top of page

Про нас

Будинок дитячої творчості (Будинок піонерів)

 

У центрі міста по вул. Ванагса, 10 (колишній провулок Піонерський) знаходиться Будинок дитячої творчості (до 1993року Будинок піонерів).

 Історія цього закладу досить цікава. У 1952 році за рішенням Городоцької районної ради народних депутатів (згідно з матеріалами обласного архіву) у м. Городку відкрито Будинок піонерів. До цього часу за адресою вул. Леніна, 36 функціонував дитячий будинок, в якому розмістився Будинок піонерів. До Великої жовтневої соціалістичної революції належав родині Тихоцьких.

 У роки радянської влади в цьому приміщенні знаходились інші державні структури (ДОСААФ, спортивний клуб «Колос» та ін.).

 Першим директором Будинку піонерів був Авербух А.Б.. У наступні роки Будинок піонерів очолювали директори: Янечко Г.П.(до 1973р.), Белкот С.П.(1973-1983рр.), Істратова-Копитко Г.П.(1983-2014рр).

Багато творчих сил та вміння у навчанні і вихованні молоді віддали у свій час керівники гуртків технічного напрямку: Войцехівський Віктор Іванович, Катриченко Борис Мифодійович, Барило Володимир Дмитрович, який більше 15 років вів гурток фототехнічної творчості, і керівники гуртків естетичного напрямку: Данькова Ольга Євтихівна - методист та керівник гуртка художнього в’язання, Шупер Валентина Петрівна - керівник гуртків бальної та народної хореографії, Кульпа Світлана Сергіївна - акомпаніатор та керівник вокального гуртка, Маєвська Софія Михайлівна - керівник лялькового театру.

Неоціненний внесок у розвиток гуртків спротивно-технічного напрямку, а саме: автомодельного, картенгистів, вніс фанат своєї справи, талановита людина, майстер високого класу, неодноразовий переможець обласних, республіканських та Всесоюзних змагань Олійник Володимир Дмитрович.

Вихованці автомодельного гуртка разом зі своїм керівником побували в багатьох місцях України : Ялті, Сімферополі, Києві, Яремчі, Краматорську, де брали участь і ставали переможцями, про що свідчили дипломи, грамоти, кубки, вимпели.

 

Приміщення будинку піонерів 1950-х років.

 

Занятя авіамодельного гуртка 1968р.

Занятя авіамодельного гуртка 1968р.

Робочий момент 1973р.

А скільки цікавих заходів та справ проводили працівники Будинку піонерів? Це ігри «Зірниця» і «Орлятко», змагання «Юний автоінспектор» та «Юні сандружинники», піонерські зібрання та вогнища, ц факельні походи, приурочені знаменним державним святам, семінари-практикуми піонерських вожатих, навчання піонерського та комсомольського активу, туристичні походи ( до речі Белкот Станіслав Павлович, окрім своїх адміністративних обов’язків, був керівником туристичного гуртка), навчання барабанщиків та горністів. При Будинку піонерів працював клуб «Юних інтернаціоналістів».

У 1993році Будинок піонерів був перейменований у Будинок дитячої творчості. Сьогодні з вихованцями Будинку творчості працюють талановиті і творчі педагоги, а саме: Відмінник освіти України Мисик Тетяна Дмитрівна - керівник зразкового художнього колективу «Росинка», учасник та переможець багатьох пісенних конкурсів, Сметаніна Валентина Леонідівна -керівник гуртка народного танцю «Веселка», учасник фестивалю народної хореографії у Македонії та лялькового театру, який завжди радує своїми виступами дітвору в дитячих садочках, школах, реабілітаційному центрі, Харкавлюк Олександр Степанович - керівник авіамодельного гуртка, неодноразового учасника та переможця обласних та міжобласних змагань з авіамодельного спорту у класах кордових моделей, Чепурна Надія Павлівна -методист та керівник гуртка художнього в’язання, Олійник Інна Володимирівна, Котлінська Руслана Борисівна, Чопа Наталія Михайлівна.

bottom of page